Första hjälpen

Dags att skaffa nya plåster och förband? Här hittar du flera produkter att välja bland.


117 produkter

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Evan - Plast etui med plåster

Evan - Plast etui med plåster

Box med 5 st plåster.

Från 5,76 kr

Plåster Plus

Plåster Plus

Smidig plastask innehållande 10 kvalitetsplåster. Asken är vit transparent och har...

Från 5,85 kr

Bandagedispenser Pocket

Bandagedispenser Pocket

Denna plåsterförpackning i fickformat har ett kompakt etui med skjutbart lock som ...

Från 4,02 kr

Nödsovsäck Bivy 2 pack NYHET

Nödsovsäck Bivy 2 pack NYHET

Snö, is och kyla kan ibland vara fruktansvärt! Speciellt om man befinner sig i en ...

Från 91,93 kr

VINGA Baltimore RCS first aid kit

VINGA Baltimore RCS first aid kit

Första hjälpen-kit i den populära serien Baltimore för både vardagen och äventyre...

Från 145,09 kr

5 stycken plåster med fullfärgstryckt papperskuvert

5 stycken plåster med fullfärgstryckt papperskuvert

5 stycken plåster levereras i ett kuvert av kraftpapper (storlek vikt 100 x 65 mm)...

Valdemar 16-delars första hjälpen-set i påse med nyckelring

Valdemar 16-delars första hjälpen-set i påse med nyckelring

Valdemar 16-delars första hjälpen-set i påse med nyckelring. Praktisk polyesterpås...

Nyckelring mun mot mun-mask

Nyckelring mun mot mun-mask

Nyckelring med mun mot mun-mask (EN 13485:2016). Med backventil. Observera: Denna ...

Från 28,36 kr

Första hjälpen-kit Rosalina | 11 delar

Första hjälpen-kit Rosalina | 11 delar

Detta första hjälpen-set med 11 delar erbjuder en praktisk lösning för säkerhet p...

Från 26,99 kr

Första hjälpen

Första hjälpen

Två fack, ögla för att fästa ex på bälte på baksidan. Innehåller bl a bandage, sår...

Från 57,82 kr

MiniKit First Aid

MiniKit First Aid

Perfekt första hjälpen MiniKit att ha i handväskan. Innehåll: 5 vattentäta plåster...

VINGA Asado first aid kit

VINGA Asado first aid kit

Förstahjälpen-kit i populära serien asado. Förpackat i en canvas bag med dragkedja...

Från 140,73 kr

Help - Nödfilt i en påse

Help - Nödfilt i en påse

Värmefilt i aluminium packad i RPET-polyester med dragsko. Storlek filt: Storlek: ...

Från 18,00 kr

Första hjälpen kit vattentät

Första hjälpen kit vattentät

Litet och praktiskt första hjälpen kit i vattentät väska. Topplocket rullas ihop o...

Från 110,00 kr

Andningsmask/nyckelring

Andningsmask/nyckelring

Nyckelring med andningsmask. Förvaras i praktisk nylonficka. Bra att ha till hands...

Från 27,31 kr

Basic 31-delars första hjälpen-kit

Basic 31-delars första hjälpen-kit

MDR klass 2a första hjälpen-kit. Nylonförpackningen innehåller 31 delar med första...

MiniKit Festival

MiniKit Festival

Perfekt reseset för festival och innehåller allt du behöver för en övernattning. S...

E-kit

E-kit

Praktisk liten nylonväska med sammanlagt 23 st plåster i 4 olika storlekar samt 6...

Från 27,31 kr

Plåster Minus

Plåster Minus

En snygg ask med stor reklamyta, innehållande 5 kvalitetsplåster. Asken är vit tra...

Från 5,18 kr

Första hjälpen-kit 14 delar Rora

Första hjälpen-kit 14 delar Rora

Detta första hjälpen-kit är förpackad i en praktisk 300D polyesterpåse med karbinh...

Från 53,60 kr

Första Hjälpenkudde Mini

Första Hjälpenkudde Mini

Alltid bra att ha till hands om olyckan är framme. Innehåll: 1st skyddsmask för mu...

Från 47,43 kr

First Aid Bag

First Aid Bag

NYHET! Första hjälpen bag med det nödvändigaste om olyckan är framme. En omtänksam...

Från 106,00 kr

Save-me 19-delars första hjälpen kit

Save-me 19-delars första hjälpen kit

5 plåster, 4 våtservetter, bandage, triangelbandage, 2 säkerhetsnålar, 5 gasbindor...

Förstahjälpen kudde

Förstahjälpen kudde

24 delar, innehållande bandage, undersökningshandskar, sax och tejp i nylonfodral,...

Från 174,55 kr

Första hjälpen-set i RCS återvunnen nubuck PU

Första hjälpen-set i RCS återvunnen nubuck PU

Lyxigt första hjälpen-kit i vattenavvisande nubuck-PU-material som är både snyggt ...

Från 218,18 kr

3 stycken plåster i kraftpapperkuvert med fullfärgstryck

3 stycken plåster i kraftpapperkuvert med fullfärgstryck

3 stycken anpassningsbara plåster levereras i ett kuvert av kraftpapper (storlek v...

Alexander 30-delars första hjälpen-set i vattentät påse

Alexander 30-delars första hjälpen-set i vattentät påse

Alexander 30-delars första hjälpen-set i vattentät påse. Vattentät påse i stark oc...

My Kit Tick (Fästing)

My Kit Tick (Fästing)

Kit för att ta bort fästingbett och behandla dess sår. Innehåll: 4 vattentäta plås...

Första hjälpen-kit 10-delars Elbrus

Första hjälpen-kit 10-delars Elbrus

Kompakt första hjälpen-kit i robust PP-fodral som uppfyller europeiska standarder....

Från 30,80 kr

MyKit Travel Plus

MyKit Travel Plus

Första hjälpen för din resa. Med detta omfattande kit är du föreberedd att behandl...

Essential 59-delars första hjälpen-kit

Essential 59-delars första hjälpen-kit

MDR klass 2a första hjälpen-kit. Nylonpaketet innehåller 59 delar med första hjälp...

MyKit Festival Plus

MyKit Festival Plus

Perfekt kit för varje festival. Detta kit förebereder dig för allt som kan hända p...

MiniKit Plaster

MiniKit Plaster

MiniKit med plåster. Innehåll: 10 standard plåster. Alla första hjälpen kit och de...

Careone - Första hjälpen-kit

Careone - Första hjälpen-kit

Litet första hjälpen-kit i RPET-påse med karbinhake i aluminium. Innehåller 4 alko...

Från 47,28 kr

Ouch - 15st självhäftande plåster

Ouch - 15st självhäftande plåster

15 stycken självhäftande plåster i låda av återvunnet papper. Finns inte till förs...

Från 7,92 kr

Skavsårsplåster i kuvert

Skavsårsplåster i kuvert

Kuvert fyllt med 2 skavsårsplåster.

Från 28,10 kr

10 stycken plåster i kraftpapperkuvert med fullfärgstryck

10 stycken plåster i kraftpapperkuvert med fullfärgstryck

10 stycken anpassningsbara plåster levereras i ett kuvert av kraftpapper (storlek ...

MiniKit On Board

MiniKit On Board

MiniKit att ha ombord på resan. Här har du allt du behöver för att vara fräsch när...

MyKit reseset för barn

MyKit reseset för barn

MyKit Reseset för barn innehåller allt som behövs för grundläggande sårvård och re...

Första Hjälpenkudde

Första Hjälpenkudde

Alltid bra att ha till hands om olyckan är framme. Innehåll: 1st skyddsmask för mu...

Från 75,40 kr